МОГУ ЛИ ЦИВИЛИЗОВАНИ ЉУДИ ВЕРОВАТИ У БОГА?
Изабрали сте данашњу тему у светлу питања: „Да ли цивилизовани човек може веровати у Бога?“ И то сте учинили без извесне ироније. Схватам да сте искористили речи Достојевског, но, иако је још Достојевски формулисао ово питање, оно, ипак, у наше дане звучи, у сваком случају, макар мени, иронично. Јер, ина нечег смешног и наивног, нечег пијачног у том питању које већ толике године испливава на површину: „Да ли је могуће веровати у Бога?“ А има и нечег, можда, још смешнијег и, чак, жалоснијег, у покушајима да се озбиљно и „објективно“ одговори на то путање …