Данас смо сведоци огромног повећања неизлечивих болести! Са једне стране имамо никад развијенију медицину, а са друге све више болесних људи, за које нема лека.Изгледа да ту нешто није у реду.
Медјутим, природна медицина нуди решење за све здравствене проблеме.
Данашња епидемија тешких болести проузрокована је углавном погрешном исхраном. Наше тело има моћ самоизлечења чак и од најтежих болести ако му то дозволимо, дајући му довољно хранљивих материја и уколико га ослободимо токсина. Класична медицина третира симптом болести, сто је погрешно. Насупрот томе, природна медицина правилном исхраном лечи узрок болести и делује превентивно.