Udžbenik F.S. Mishin-a i S. G. Eakins-a danas je jedan od najčešće korišćenih udžbenika na ekonomskim fakultetima i poslovnim školama širom sveta.
O tome svedoči i činjenica da je knjiga doživela već četvrto izdanje, a izlaganja u knjizi organizovana su oko nekoliko fundamentalnih teorijskih načela koja važe u svim finansijskim sistemima. Posebno treba da istaknemo da je udžbenik novijeg datuma i da u obradu uključuje fenomene devedesetih – efekte globalizacije i uticaj interneta na industriju finansijskih usluga.
Kratak sadržaj:
Pregled financijskog sustava Osnove kamatnih stopa (razumijevanje i ponašanje stopa te rizična i ročna struktura) Središnje bankarstvo i vođenje monetarne politike (strukture središnjih banaka, mjere, instrumenti i ciljevi) Financijska tržišta (tržišta novca, kapitala, dionica, hipotekarna i devizna tržišta te međunarodni financijski sustav) Industrija financijskih institucija (struktura, banke, štedionice i kreditne zadruge, zakoni, osiguravajuća društva i mirovinski fondovi, kapital, financijske kompanije, investicijske banke, brokerske kuće i investicijski fondovi) Upravljanje financijskim institucijama (rizik, hedging financijskim derivatima) Rječnik; Odgovori na odabrana pitanja i probleme, Kazalo pojmova.
Detaljni podaci o knjizi
Naslov: Financijska tržišta i institucije Izdavač: Mate Strana: 732 (cb) Pismo: latinica Format: 20,5 x 25,5 cm Godina izdanja: 2005 ISBN: 953-246-005-5