MIKRO KNJIGA - AI Pretraga
od 1984. god.
Knjige | Osnovna škola | Srednja škola | Utisci kupaca | Računarski rečnik
Knjige ► BeletristikaProza
Slika
Prikaži 8 puta
veću sliku


Младен – Балкан 1943–1947 ПРЕЖИВЕТИ
Аутор: Михаило Петра Вукас
Страна: 284
Остали детаљи
Veličina slova: A A

Вукасов Младен, датиран доживљајем ратним, у оквирима свих предела где га је аутор довео, истинито и смело дозива доброту. Поменимо да се и у овом делу показала Вукасова љубав ка природи, свака шума његов је завичај, а описи му дана и ноћи, сусрети људи и животиња итекако поседују моћ животног, аутентичног треперења.

Има у овом делу које прича о животу и смрти нешто од исконске горчине и патње човекове, срећемо вековни напор српског човека да спаси себе и властити народ од затирања. Али оно што књизи даје неку чудесну просветљеност у разумевању човекових морања јесте причање о судбини човека као појединца, поимање његове удесности у раљама историје. У нашој уметничкој књижевности, оној која има ратна збивања за тему, ретке су странице описа таквих страдања и дизања, прикази људске муке и трагедије читавог једног народа. Многе странице Михаила Вукаса говоре о његовом префињеном дару за казивање, а лично бих издвојио описе односа човека са псима и вуковима који су заиста импресивни и делују читаоцу непоновљиво.

Михаило Вукас обогатио је нашу књижевност. Ово није само књига ратне прозе – она је по свом садржају етнолошка, историјска и психолошка енциклопедијска јединица нашег народа, његова судбинска књига која је у исто



Детаљни подаци о књизи
Наслов: Младен – Балкан 1943–1947 ПРЕЖИВЕТИ
Издавач: Prometej Novi Sad
Страна: 284 (cb)
Povez: тврди
Писмо: ћирилица
Формат: 14 × 21 cm
Година издања: 2020
ИСБН: 978-86-515-1684-2
1.057 RSD
Cena za inostranstvo:
11,00 EUR

ili
Naručite telefonom:
+381 11 3055010
+381 11 3055015



Ukupno
0 DIN
Korpa

Ocene i mišljenja čitalaca
ocena0 Budite prvi koji će svoje mišljenje podeliti sa drugima (morate biti prijavljeni)



Prijavite se ovde i pošaljite vaša mišljenja i pitanja našim urednicima i čitaocima

Poruku poslao Poruka