Ovo je knjiga koja detabuizira teme kojih se bojimo, kojih se stidimo, pa ih (iz već pomenutih strahova)ignorišemo, krijemo se od njih i podsmevamo im se…Kao psihološkinja i psihoterapeutkinja, autorka je veoma vešto izbegla zamke usko-stručnog, „tehnicizerskog“izražavanja, što ovo delo (na zadovoljstvo izdavača) može, ako je to neophodno, svrstati u žanr „popularna psihologija“.Knjigu Leonore Pavlice preporučujem, prvenstveno, zbog „čitkosti i britkosti“ kojom je napisana, zbogautorkine elokvencije, dinamike i koncepcijske jednostavnosti, a najviše zbog toga što sam uveren da ćeVas nasmejati, po malo rastužiti, ali svakako zabaviti.Verujem i da nam Leonorine zabavne, ali i opominjuće priče mogu i korisne biti…Milomir Bata Cvetković