Ауторка Каролина Спелмен, рођена у великој колумбијској порородици. Интересовање за цвеће и митологију показивала је још од детињстава, под утицајем породице и егзотичне колумбијске флоре.
Говор цвећа, као тајни романтични језик љубавника, први пут се појављује у Турској и арапским земљама. Користиле су га жене из харема, а у Енглеску га је пренела, 1716, леди Мери Монтеги, ћерка војводе Кингстона (најозлоглашенија жена свог доба на основу Енциклопедије британика). Она је језик цвећа упознала док је, као супруга амбасадора, живела на двору турског султана у Истанбулу.
Увод у флорографију Језик цвећа назван је језик анђала а у стварности представља божански језик.
Идеја за ову књигу настала је пре више од 20 година. Она је заправо приказ личног ходочашћа по различитим земљама света, повезан с оним што највише волим: цвеће и митолошју, приче и легенде, јер се бавим дизајном вртова у Енглеској, Француској и Шпшнији.
Посетила сам вртове у Америци, Европи, Египту, Грчкој, Турској и Севсрној Африци. Ипак, најлепши вртови које сам видела налазе се у Колумбији. Раскошни су и пуни цвећа током целе године. У њима сеу исто време могу видети пролећно, летње и јесење цвеће, захваљујући изузетно повољној клими у нашој земљи.
У почетку сам планирала да књигу напишем романтичним и забавним тоном, по угледу на претходнике всковима уназад који су о језику цвећа написали бројна дела.
Током година, како сам бележила запажања о повезаности цвећа с највећим страстима људског бића, као што су љубав и релтија, схватила сам да оно заправо одсликава историју људског бића и њене душе, историју осећања људске и божанске љубави заједно с процесом људске репродукције, представљене кроз цветове као симболе љубави које је природа створила тако дивне и савршене за уживање свих нас
Није потребно битш песник да бисмо се дивили цвећу. Од древних времена оно је коришћено за исказивање свих врста емоција и асоцијација.
У пећинама из каменог доба, које су старе више од 50.000 година, пронађен је урезани приказ ритуалног плеса плодности заједно са цветовима црвеног слеза чија јс симболика иста у различитим деловима света...
Детаљни подаци о књизи
Naslov: Флорографија: језик цвећа: митови и легенде из целог света Izdavač: 4СЕ Strana u boji: 328 Pismo: ћирилица Format: 23 cm Godina izdanja: 2017 ISBN: 978-86-81032-00-8