U svom trećem romanu, Filip Inđić se služi ironijom i humorom kao krhkim štitom skicirajući čitaocu portret jedne dezorijentisane generacije, kroz mnoštvo upečatljivih likova i scena. Beogradski fašista razotkriva ono što mislimo, a retko ko izgovari. Ovo je roman o svemu onome što pričamo kad mislimo da nas niko ne sluša. O raspravama koje nemaju poentu, ali imaju publiku. I o Beogradu koji je najzabavniji kad je najapsurdniji. Ovo nije roman o politici. Ovo je roman o ljudima koji ne znaju gde pripadaju. I baš zato – pripada svima.