Намера нам је да овим белешкама упознамо оне који нису робовали у Београду с претрпљеним невољама, да добију представу о мучном животу нашем.
Ваљало би написати читове томе да се наброје сва зверства немачка и маџарска у окупираном Београду. Ми смо под њима патили као и наши преци под Турцима, с том разликом што Турци знају за душу и бар покада имају срца, а Немци и Маџари немају ни срца ни душе …