Легенде светске историје
Сигурно сте се често питали како је Хомеру пошло за руком да потпуно сам створи и забележи два обимна и сложена епа Илијада и Одисеја?
Колико пута сте се дивили архетипском јунаштву Леониде и његових ратника који су, иако их је било свега три стотине, пружили храбар отпор стоструко бројнијој персијској војсци у бици код Термопила?
А шта тек да кажемо у вези с преласком Рубикона и знаменитом Цезаровом сентенцом: „Коцка је бачена“?
Одакле потиче збуњеност и несигурност код одређивања тачног датума рођења Исуса Христа?
Сетите се згрожености кад сте сазнали да су жене у средњем веку морале да носе појас невиности!
Призовите у сећање тренутке када сте, изненађени и огорчени због нечијег непримереног поступка, опоменути да је још Макијавели закључио да циљ оправдава средство.
Колико пута сте чули да је француска краљица Марија Антоанета, сазнавши да њени поданици гладују, шеретски узвратила да треба да једу колаче ако немају хлеб?
Тврдња по којој је Адолф Хитлер преживео Други светски рат и није починио самоубиство и дан-данас уноси зебњу.
Многима и даље није јасна судбина Торинске плаштанице, питају се да ли је постојала жена на месту папе, ко је стварно спалио Рим, ког је порекла чувени Марко Поло, да ли је Колумбо први видео копно Америке, ког је порекла био цар Јустинијан, ко је био последњи Немањић, да ли је Шекспир први удахнуо књижевни живот Ромеу и Јулији, шта је уништило старе цивилизације Маја, Инка и Астека, има ли преживелих потомака царске породице Романов, да ли су Че Гевари одсечене руке и глава, како је скончао Наполеон…
Али, јесте ли се икада упитали у којој су мери ове тврдње тачне и засноване на чињеницама?
Да ли бисте се изненадили кад би вам историјским аргументима доказали да су у питању неке од најприсутнијих и најдуговечнијих заблуда светске историје?
Детаљни подаци о књизиНаслов: Легенде светске историје
Издавач: Vukotic Media
Страна у боји: 203
Povez: meki
Писмо: ћирилица
Формат: 20 cm
Година издања: 2021
ИСБН: 978-86-81510-27-8