Forum Mikro knjige
Tema: 401. Članova: 593. Poruka: 1434.
Prikaži nove poruke
Sve poruke: Bane011
21.02.2017 19:40
Steta, jer PHP 5 se jos uvek dosta koristi, a i okruzenja kao sto su wamp, xampp, mamp pruzaju ravnopravno podrsku za obe verzije i obe verzije su ukljucene u ova okruzenja. Nadam se da ce biti bar jos neko novo izdanje ove godine. Ja vam mogu dati predlog za knjigu Laravel: Up and running, posle procitanog sadrzaja i uvodnog poglavlja knjiga deluje zaista odlicno a niko nije preveo nista slicno na srpski, tako da bi sigurno dobro isla prodaja. Vredi razmisliti ako nista drugo. Pozdrav
16.02.2017 18:48
Da li je mozda u planu prevod treceg izdanja PHP kuvara ? Hvala
07.10.2016 18:54
Hteo sam da pitam redakciju da li postoji mogucnost za prevod knjige ako izadje 7 izdanje a planirano je koliko sam ja uspeo da saznam za kraj ove ili pocetak sledece godine ?
07.10.2016 18:51
Sto se tice ove knjige, autor se stvarno potrudio. Jeste da zahteva neko predznanje sto se tice programiranja, ali uz mnogo truda i rada moze da se isprati cela knjiga. Primeri jesu uglavnom dosta kompleksni ali su neverovatno lepo objasnjeni, autor je pojedinim primerima posvetio i po celu stranu, negde i dve za objasnjenje kako kod radi i plus dodatna objasnjenja kroz komentar u kodu. Deo o nasledjivanju i prototipovima je definitivno najbolji u celoj knjizi, toliko je detaljno i jasno objasnjeno da je nemoguce da se ne shvati, ako citalac posveti dovoljno vremena ovom poglavlju.
07.10.2016 18:41
Evo da kazem i ja neko moje misljenje o ovoj knjizi, mozda ce koristiti nekome ko namerava da kupi. Lose strane su da je autor duplirao kod tokom cele knjige i umesto da ispise kompletan kod i da u komentarima objasni sta je sta, on lepo ispise kompletan html, css i js kod pa objasni postupak u dve recenice pa opet kompletan kod sa jednom novom linijom i tako kroz celu knjigu. Kad bi se ovo izbacilo knjiga bi imala 200 strana. Da ne pominjem greske kojih ima dosta. Prvi deo knjige je uradjen jako dobro sto se tice pocetnika i upoznavanja sa programiranjem uopste (varijable, funkcije, petlje, domet i ostalo) ali je drugi deo malo previse hm pa ajde da kazem napredan, mislim na teme koje su posvecene dogadjajima koje je totalno nejasno objasnio za nekoga ko nije imao iskustva prethodnog u programiranju. Sve u svemu kao uvod u programiranje i JS uopste prvi deo je odlican, ajde da kazem i poneko poglavlje u drugom, ali sve ostalo nije bas odradjeno kako treba jer se pocetnici nece snaci. Primeri deluju nabaacano i jako slabo su objasnjeni (za nekoga ko nema prethodnog iskustva u programiranju). Sve u svemu od 1 do 10 recimo da bi bila ocena 4+.
16.05.2016 18:30
Da li se zna okvirno kolika ce biti cena knjige i da li ce biti neki popust za kupovinu u pretprodaji ?
24.03.2016 22:29
Kada je vec otvorena tema, da iskoristim da postavim jedno potpitanje. Da li je u planu mozda prevod neke knjige koja pokriva ajax, od one jedne knjige iz 2006 nista nije prevodjeno, samo se kroz neke knjige provlaci pomalo, mislim da je to nedovoljno za tehnologiju kao sto je ajax ? Npr Introduction to Ajax od Mark Simona bi bila lep izbor, taman da se napravi jedan super komplet sa ovom novom js knjigom kad izadje iz stampe :)
13.02.2016 11:07
Super, svidja mi se ovaj naslov, nadam se da ce uskoro izaci u prodaju, hvala na odgovoru.
11.02.2016 17:35
Da li je planiran prevod neke knjige vezane za javascript ? Bilo bi dobro kada bi to bila knjiga Eloquent Javascript : A modern introducion to programming.
IDI NA VRH STRANE
O Mikro knjizi
Kontakt
Najčešća pitanja - FAQ
Forum
Vaši podaci
Korpa
Istorija pregleda
List želja
►IDENTIFIKACIJA
►KORISNIČKI SERVIS
Ⓒ 1984-2024 Mikro knjiga