Forum Mikro knjige
Tema: 401. Članova: 593. Poruka: 1434.
Prikaži nove poruke
Sve poruke: dragang
30.01.2014 21:29
Da, to je to, problem rešen. Do zabune je došlo jer u knjizi nisam naišao na instrukciju da se i html fajl mora otvoriti preko localhosta, a ne samo php. No, plaćamo danak neiskustvu :) Hvala na pomoći
30.01.2014 21:15
Evo, probao sam i varal wamp. Potpuno isto. PHP brljavi ako ga je pozvao ''normalno'' otvoreni html. Kad sam otvorio orderform.html preko localhosta, popunio polja i pritisnuo Submit, dobio sam ispravan prikaz processorder.php fajla.
30.01.2014 20:58
Sticajem okolnosti i to sam uradio. Reinstalirao xampp, bez ikakve promene, dok nisam uradio ovako kao u mom prethodnom postu. Ništa, pokušaću i sa ovim alternativnim paketom koji ste mi preporučili, pa javljam rezultate. Hvala
30.01.2014 20:33
U međuvremenu sam našao rešenje. Ja sam html fajl otvarao klasičnim putem, preko File/open... kada sam ga otvorio direktno preko localhost-a, upisao vrednosti za porudžbinu i pritisnuo ''Submit order'' dobio sam ispravan prikaz php fajla, bez ''repova'', sa prepoznatim količinama proizvoda koje sam uneo. Znači da i html fajl mora da se pozove na isti način, a ne klasičnim putem, da bi stvar radila. Hvala u svakom slučaju i nadam se da će ovo koristiti još nekome, pozdrav.
30.01.2014 20:19
Da, dešava se potpuno ista stvar. Međutim, sad sam zapazio još nešto: kada se posle pritiska na ''Submit order'' otvori traženi php fajl, u adresnoj liniji mi stoji ovo: file:///D:/PHP%20i%20MYSQL%20CD/Source/Chapter02/processorder.php što znači da je firefox ''povukao'' traženi php fajl sa izvorne lokacije, tamo gde sam iskopirao sadržaj cd-a. Zar ne bi trebalo da povuče php fajl iz direktorijuma C:\xampp\htdocs, jer sam ja tamo stavio sve php probne skripte koje sam kucao?
30.01.2014 19:40
Upravo to sam i napisao u prvom postu u trećoj rečenici. Dakle, svi php skriptovi koje sam kucao se prikazuju normalno ako pristupim direktno preko localhosta, dakle probao sam nekoliko različitih. Problem se dešava isključivo kada se iz primera orderform.html pritiskom na dugme ''Submit order'' pozove processorder.php. U tom slučaju mi se php fajl ne prikaže ispravno, već sa vidljivim ''repovima'' i ne odradi to što je trebalo. Ako taj php fajl ponovo pozovem direktno iz localhosta, on se ponovo prikaže kako treba. Eto, valjda sam sad bio jasniji. Hvala i pozdrav
30.01.2014 18:03
Pozdrav Knjiga mi je stigla pre dva dana i odmah sam se sapleo na samom startu. Instalirao sam xampp i pri pisanju primera sa samog početka knjige imam jedan problem. Ako bilo koju skriptu sa php kodom pozovem direktno iz browsera kucajući localhost/ime fajla.php on se prikazuje normalno i php kod je sakriven kada zatražim da pogledam source - tako bi i trebalo da bude. Međutim, kada prvo otvorim onaj html primer sa tabelama gde na dnu stoji dugme ''Submit order'', kada pritisnem to dugme on me odvede do kreiranog php fajla, ali se on onda prikaže kao skripta, sa svim vidljivim php kodom. Dakle, kako srediti da se taj php fajl prikaže kako treba kada se pozove na taj način? Drugačije ne može ni da se vidi da li je unos brojeva u formularu (gume, ulje itd.) zaista i uspeo da generiše promenu koja treba da bude vidljiva. Hvala unapred
IDI NA VRH STRANE
O Mikro knjizi
Kontakt
Najčešća pitanja - FAQ
Forum
Vaši podaci
Korpa
Istorija pregleda
List želja
►IDENTIFIKACIJA
►KORISNIČKI SERVIS
Ⓒ 1984-2024 Mikro knjiga