Forum Mikro knjige
Tema: 382. Članova: 583. Poruka: 1396.
Prikaži nove poruke
Sve poruke: HTEC
11.12.2009 14:11
Knjigom sam zadovoljan. -najpre, knjiga priblizava svakog ko nije imao prakticnog iskustva, sa pravim izvodjenjem radova. Vidimo neke stvari na primerima, sto je mnogo lakse za savladjivanje i razumevanje od suve teorije. Ilustracije su prava stvar, jer kroz slike sam u potpunosti bio siguran da sam savladao to. -zatim, da napomenem da je jedan od ciljeva, kada sam uzimao knjigu, bio da naucim crtanje elektroinstalacije u AutoCadu. Knjiga u mnogome pomaze tome. Necu da kazem da je neko spreman da odmah nacrta semu elektroinstalacije u Cad-u posle ove knjige, jer je potrebno jos nekih stvari, ali posle svakog nacina izvodjenja instalacija (npr. osvetljenje i razne vrste sklopki) , dat je primer kako se vrsi to crtanje u Cad-u. -za mene posebno interesantno je bilo i koji kablovi gde idu, kog preseka, sta im znace te oznake. U knjizi su navedene sve vrste kablova i njihova uloga je razumljiva u potpunosti. Ono sto bih ja mozda prigovorio, je to da je trebalo nastaviti sa ilustracijama vise, jer sam na osnovu postavljenih ilustracija shvatio koliko je to bitno. Mada je i ovako sasvim dovoljno, jer u ostalim knjigama nisam nasao ni deo ovoga. -sema razvodnih ormara, njihovo izvodjenje i naravno crtanje, sasvim bitna stvar za mene, je u knjizi ispunila moja ocekivanja i stvorila mi jasnu sliku. Takodje, svi ormari, kutije, vodovi i trafostanice, od mesta proizvodnje struje do mesta njene potrosnje, su detaljno objasnjeni. Da rezimiram, zadovoljan sam knjigom, jer sam nasao ono sto sam trazio, a to je da me u potpunosti priblizi postavljanju i izvodjenju instalacija po objektima, a kako cu to najbolje nauciti, nego na primeru iskustva nekoga ko je to radio. E sada, ako neko ocekuje da ce posle ove knjige moci da se odmah upusti u projektovanje tih instalacija, to je tesko reci, mada sam silom prilika, ja to morao da radim, ali sam imao neko predznanje.
IDI NA VRH STRANE
Kontakt

Identifikacija

Knjiga utisaka

Najčešća pitanja - FAQ
Korpa

Vaši podaci

Istorija pregleda

Podsetnik - Wish List

Forum
Ⓒ 1984-2019 Mikro knjiga