Forum Mikro knjige
Tema: 401. Članova: 593. Poruka: 1434.
Prikaži nove poruke
Knjige
Stavili, onoliko koliko smo bili u mogućnosti.
Mikro knjiga (poruka: 188) mesto: Beograd 06.10.2017, 09:19

Upis odgovora
Mozete li postaviti jedno poglavlje iz ove knjige?
About (poruka: 27) mesto: Zürich 05.10.2017, 11:58

Upis odgovora
Evo da kazem i ja neko moje misljenje o ovoj knjizi, mozda ce koristiti nekome ko namerava da kupi. Lose strane su da je autor duplirao kod tokom cele knjige i umesto da ispise kompletan kod i da u komentarima objasni sta je sta, on lepo ispise kompletan html, css i js kod pa objasni postupak u dve recenice pa opet kompletan kod sa jednom novom linijom i tako kroz celu knjigu. Kad bi se ovo izbacilo knjiga bi imala 200 strana. Da ne pominjem greske kojih ima dosta. Prvi deo knjige je uradjen jako dobro sto se tice pocetnika i upoznavanja sa programiranjem uopste (varijable, funkcije, petlje, domet i ostalo) ali je drugi deo malo previse hm pa ajde da kazem napredan, mislim na teme koje su posvecene dogadjajima koje je totalno nejasno objasnio za nekoga ko nije imao iskustva prethodnog u programiranju. Sve u svemu kao uvod u programiranje i JS uopste prvi deo je odlican, ajde da kazem i poneko poglavlje u drugom, ali sve ostalo nije bas odradjeno kako treba jer se pocetnici nece snaci. Primeri deluju nabaacano i jako slabo su objasnjeni (za nekoga ko nema prethodnog iskustva u programiranju). Sve u svemu od 1 do 10 recimo da bi bila ocena 4+.
Bane011 (poruka: 10) mesto: Beograd 07.10.2016, 18:41

Upis odgovora
Postoji više knjiga o JavaScriptu. Izdvojili bismo ovu koju navodite i JavaScrip sveobuhvatni vodič. Prva knjiga je jasna i koncizna i ima prateći disk. Vrlo je dobra za početnike u js. Naročito deo o prototipovima. S druge strane bilo je pritužbi na poglavlje o obradi događaja. Neki korisnici knjigu preporučuju za osnove JS (petlje, nizovi, funkcije, prototipovi, itd). Posle toga vam je potrebna jača knjiga. Druga je duplo obimnija, time i sadržajnija, ali i skuplja.
Mikro knjiga (poruka: 188) mesto: Beograd 19.06.2013, 12:07

Upis odgovora
Interesuje me koliko je ova knjiga pogodna za nekoga ko je pocetnik.
Ja konkretno treba da odrzavam jedan sajt, ali ne znam Java script. Da li je mozda neka druga knjiga pogodnija. Sa HTML-om sam upoznat.
Hvala
Ivan515 (poruka: 12) mesto: NIŠ 18.06.2013, 11:18

Upis odgovora
IDI NA VRH STRANE
O Mikro knjizi
Kontakt
Najčešća pitanja - FAQ
Forum
Vaši podaci
Korpa
Istorija pregleda
List želja
MIKRO KNJIGA D.O.O.
Kneza Višeslava 34, 11030 Beograd, Srbija
e-pošta: prodaja(а)mikroknjiga.rs
Komercijalna banka: 205-33117-65
Šifra delatnosti: 5811
PIB: 100575773
Matični broj: 07465181
Dokumenti o identifikaciji
►KORISNIČKI SERVIS
Ⓒ 1984-2024 Mikro knjiga