Forum Mikro knjige
Tema: 382. Članova: 583. Poruka: 1396.
Prikaži nove poruke
Sve poruke: marko88
04.04.2011 03:40
Ne, nije problem u tome sto imas Win 7, a ne XP. Nema to veze, izmedju ostalog uputsvo u knjizi je napisano za Vistu :-) Ne znam koji je problem u tvojoj kopiji softvera, jer nisi naglasio, ali ako je to jedni problem da nastvis dalje, skini apache,php i mysql sa njihovih sajtova. Davno sam instalirao taj softver (sa CD-a), ali se secam jednog problema, php nije prevodio skriptove!Naime problem je u fajlu za konfiguraciju php-a, u knjizi se preporucuje koriscenje php.ini-dist fajla, ali je taj kod u njemu ocigledno neispravan, pokusaj sa fajlom php.ini-recommended.Dakle iskoristi php.ini-recommended za php.ini. Ako si vec instalirao sav softver po uputstvu iz njige, i podesio httpd.conf, ne moras da reintaliras sve, vec samo izbrisi php.ini koji trenutno imas, od php.ini-recommended napravi novi php.ini, podesi po uputstvu iz knjige i restratuj apache server. Nadam se da ce ti ovo pomoci...
18.01.2011 14:56
Da, greske prilikom pisanja su normalna stvar. Zanimalo ne je to, dali imate prva na izmenu gresaka u originalu, posto se mnogi prevodi ne stampaju odmah po izlasku originala, vec prodje par meseci ili cak godinu i vise dana...Inace ova knjiga je odlicna, jedna od retkih napisana ovako razumljivim jezikom i metodologijom.Hvala na odgovoru
17.01.2011 22:35
Naisao sam na grese u sintaksi koda, u kljizi, od nekih tipa { ili ; do ocigledno uocljivih kao pr. na strani 563-564 gde je promasen ceo kod (umesto funkcije add_bm() u listingu 27.22 prepisan je kod iz predhodnog listinga 27.21, zanimljivo je da nije prekopiran neko prepisan, jer su komentari drugaciji :-)), takodje sam primetio da greska postoji i u originalu(tj. nije greska u prevodu), pa me zanima dali su te greske(ili greske tih vrsta, uopste) napravljene zbog toga sto nisu uocene ili zbog toga sto mozda nemate prava na promenu originalnog sadrzaja?
IDI NA VRH STRANE
Kontakt

Identifikacija

Knjiga utisaka

Najčešća pitanja - FAQ
Korpa

Vaši podaci

Istorija pregleda

Podsetnik - Wish List

Forum
Ⓒ 1984-2019 Mikro knjiga