Forum Mikro knjige
Tema: 401. Članova: 593. Poruka: 1434.
Prikaži nove poruke
Sve poruke: marko88
04.04.2011 03:40
Ne, nije problem u tome sto imas Win 7, a ne XP. Nema to veze, izmedju ostalog uputsvo u knjizi je napisano za Vistu :-) Ne znam koji je problem u tvojoj kopiji softvera, jer nisi naglasio, ali ako je to jedni problem da nastvis dalje, skini apache,php i mysql sa njihovih sajtova. Davno sam instalirao taj softver (sa CD-a), ali se secam jednog problema, php nije prevodio skriptove!Naime problem je u fajlu za konfiguraciju php-a, u knjizi se preporucuje koriscenje php.ini-dist fajla, ali je taj kod u njemu ocigledno neispravan, pokusaj sa fajlom php.ini-recommended.Dakle iskoristi php.ini-recommended za php.ini. Ako si vec instalirao sav softver po uputstvu iz njige, i podesio httpd.conf, ne moras da reintaliras sve, vec samo izbrisi php.ini koji trenutno imas, od php.ini-recommended napravi novi php.ini, podesi po uputstvu iz knjige i restratuj apache server. Nadam se da ce ti ovo pomoci...
18.01.2011 14:56
Da, greske prilikom pisanja su normalna stvar. Zanimalo ne je to, dali imate prva na izmenu gresaka u originalu, posto se mnogi prevodi ne stampaju odmah po izlasku originala, vec prodje par meseci ili cak godinu i vise dana...Inace ova knjiga je odlicna, jedna od retkih napisana ovako razumljivim jezikom i metodologijom.Hvala na odgovoru
17.01.2011 22:35
Naisao sam na grese u sintaksi koda, u kljizi, od nekih tipa { ili ; do ocigledno uocljivih kao pr. na strani 563-564 gde je promasen ceo kod (umesto funkcije add_bm() u listingu 27.22 prepisan je kod iz predhodnog listinga 27.21, zanimljivo je da nije prekopiran neko prepisan, jer su komentari drugaciji :-)), takodje sam primetio da greska postoji i u originalu(tj. nije greska u prevodu), pa me zanima dali su te greske(ili greske tih vrsta, uopste) napravljene zbog toga sto nisu uocene ili zbog toga sto mozda nemate prava na promenu originalnog sadrzaja?
IDI NA VRH STRANE
O Mikro knjizi
Kontakt
Najčešća pitanja - FAQ
Forum
Vaši podaci
Korpa
Istorija pregleda
List želja
►IDENTIFIKACIJA
►KORISNIČKI SERVIS
Ⓒ 1984-2024 Mikro knjiga