Forum Mikro knjige
Tema: 400. Članova: 593. Poruka: 1433.
Prikaži nove poruke
Knjige
Ovu prevedite:PHP & MySQL: Novice to Ninja od Kevin Yank-a.Izuzetno dobra za pocetak,ili ovu PHP Solutions: Dynamic Web Design Made Easy 2ed od David Powers-a.Izuzetno dobre knjige.Onda preci na ovu koja je malo konfuzna za pocetnike ali takodjer dobra.
dule (poruka: 14) mesto: KRAGUJEVAC 25.07.2016, 11:28

Upis odgovora
U Americi je najnavljen izlaza knjige za 17. jun.2016, što znači da bismo pokušali da izađe do Sajma knjiga u oktobru 2016. Ali 5. izdanje je trebalo da izađe još pre dve godine i više puta su pomerali najavljen termin izlaska, tako da 17. jun treba uzeti sa rezervom.
Mikro knjiga (poruka: 188) mesto: Beograd 01.03.2016, 19:01

Upis odgovora
Kada otprilike ćete objaviti prevod 5. izdanja?
(25513) (poruka: 2) mesto: Sopot 01.03.2016, 18:58

Upis odgovora
Obe knjige su dobre i nećete pogrešiti bilo koju da uzmete. Tu se više radi o tome koja kome više odgovara. Pročitajte priložene pdf-ove, jedne i druge pa na osnovu toga odlučite.
Mikro knjiga (poruka: 188) mesto: Beograd 01.09.2015, 00:21

Upis odgovora
Da li mi mozete dati preporuku dvoumim se izmedju
PHP i MySQL: razvoj aplikacija za Web i PHP i MySQL za dinamicke veb sajtove...
Posto sam na tjubu na jednom od IT kanala nasao preporuku tu knjigu a vidim da je ovde ova prodavanija...
Pozdrav
duhpredaka (poruka: 2) mesto: Beograd - Zemun 29.08.2015, 17:19

Upis odgovora
Poštovani, svakako ćemo objaviti i prevod 5. izdanja budući da ovaj naslov spada u najtraženije.
Stela, urednik (poruka: 108) mesto: Beograd 02.07.2015, 15:05

Upis odgovora
Da li imate u planu i prevod 5. izdanja ove knjige koja uskoro izlazi? Hvala!
Moleculo (poruka: 1) mesto: Pirot 02.07.2015, 14:23

Upis odgovora
Hvala Vam puno!! Iz Beograda sam, gde je tacno veleprodaja?
vkv80 (poruka: 3) mesto: 17.04.2015, 20:05

Upis odgovora
Poštovani,

Mi inače ne praktikujemo prodaju diskova zasebno, ali ovaj put izašli bi vam u susret. Imate dve opcije da disk preuzmete kod nas u Veleprodaji ukoliko ste iz Beograda i okoline, cena za CD bi bila 100.00 dinara, ili ukoliko ste van Beograda to jest na teritoriji Srbije iznos bi vam bio uvećan za troškove slanja.

Pozdrav.
Mikro knjiga (poruka: 188) mesto: Beograd 17.04.2015, 15:37

Upis odgovora
Da li je moguće nabavti samo cd, bez kupovine knjige? Koliko bi kostao? Unapred hvala na odgovoru.
vkv80 (poruka: 3) mesto: 17.04.2015, 13:03

Upis odgovora
Poštovani,

Trenutno nemamo na stanju korišćene primerke za PHP i MySQL: razvoj aplikacija za Web,prevod 4. izdanja (+ CD). Cena novog primerka je 24 eura a troškovi slanja su oko 21 eur.

Pozdrav.
Mikro knjiga (poruka: 188) mesto: Beograd 16.04.2015, 09:22

Upis odgovora
Nadam se da ću dobiti odgovor...
VancoK (poruka: 2) mesto: Veles 15.04.2015, 23:00

Upis odgovora
Dali imate od ove knjige korišteni primerak?
Možete li mi reči koliko košta poštarina do Makedoniji (Veles)?
VancoK (poruka: 2) mesto: Veles 12.04.2015, 18:29

Upis odgovora
Po našoj evidenciji, trebalo bi da knjižara Solaris u Novom Sadu ima jedan primerak. Od nas možete odmah naručiti preko veba i izabrati da vam stigne brzom poštom u utorak.
Olga, urednik (poruka: 121) mesto: Beograd 24.01.2015, 19:28

Upis odgovora
Poštovani,
kupio bih ovu knjigu (PHP i MySQL: razvoj aplikacija za Web,
prevod 4. izdanja (+ CD) ) ali nema je u Delfi knjižarama u Novom Sadu. Da li mi možete reći u kojoj knižari još bih mogao pogledati u Novom Sadu, a u slučaju da nema u Nsu da li bih je mogao naručiti od Vas da mi stigne brzom poštom u slučaju da je imate na lageru?
Unapred zahvalan,
Miloš Dukić
milosdukicmail@gmail.com
ducka (poruka: 1) mesto: Novi Sad 24.01.2015, 19:13

Upis odgovora
Hvala na savetu,uzecu PHP i MySQL.
mocart85 (poruka: 6) mesto: Beogead 21.01.2015, 23:15

Upis odgovora
PHP kuvar opisuje napredne tehnike. Kada savladate osnove i imate određeno iskustvo u radu sa PHP-om, a želite da pišete efikasnije programe i da iskoristite punu snagu PHP-a, za taj nivo su namenjene knjige iz edicije Kuvar. U pitanju su gotova rešenja za stotine situacija iz prakse.
Mikro knjiga (poruka: 188) mesto: Beograd 21.01.2015, 16:25

Upis odgovora
Hvala na odgovoru, samo ste mi izostavili PHP kuvar posto sam pitao i za njega.... PHP kuvar ili PHP i MySQL sta preporucujete?
mocart85 (poruka: 6) mesto: Beogead 21.01.2015, 13:06

Upis odgovora
Hvala na odgovoru, samo ste mi izostavili PHP kuvar posto sam pitao i za njega.... PHP kuvar ili PHP i MySQL sta preporucujete?
mocart85 (poruka: 6) mesto: Beogead 21.01.2015, 13:05

Upis odgovora
Hvala na odgovoru, samo ste mi izostavili PHP kuvar posto sam pitao i za njega.... PHP kuvar ili PHP i MySQL sta preporucujete?
mocart85 (poruka: 6) mesto: Beogead 21.01.2015, 13:03

Upis odgovora
Razlika je u obimu i detaljnjnosti. Razvoj aplikacija pokriva PHP i MySQL na 920 strana dok Skok u PHP5 ima težište na PHP-u na 358 strana. Uporedite sadržaje knjiga. Ako možete sebi da dozvolite izdatak i kupte Razvoj, kupite njega jer za izradu stvarnih, pozdanih veb aplikacija, odnosno stranica, potrebno je znanje i PHP-a i MYSQL-a i drugih stvari objašnjenim u Razvoju. Inače obe polaze knjige od samog početka tako da ih mogu koristiti počenici.
Mikro knjiga (poruka: 188) mesto: Beograd 21.01.2015, 09:55

Upis odgovora
PHP kuvar, PHP i MySQL: razvoj aplikacija za Web,
prevod 4. skok u PHP 5. Pozzz Interesuje me koja od nvedenih knijiga je nabolja za pocetnike, koji nemaju predznanje u php-u?
mocart85 (poruka: 6) mesto: Beogead 21.01.2015, 02:28

Upis odgovora
PHP kuvar, PHP i MySQL: razvoj aplikacija za Web,
prevod 4. skok u PHP 5. Pozzz Interesuje me koja od nvedenih knijiga je nabolja za pocetnike, koji nemaju pred u php-u?
mocart85 (poruka: 6) mesto: Beogead 21.01.2015, 02:27

Upis odgovora
Poštovani,

Trenutno nemamo korišćenih primeraka za PHP i MySQL:
razvoj aplikacija za Web, prevod 4. izdanja (+ CD), korišćeni primerci su kompletni i ide prateći CD uz knjigu. To su uglavnom primerci vraćeni iz knjižara, koji su stajali u polici pa su listani ili u izlogu pa su izbledeli.

Pozdrav.
Mikro knjiga (poruka: 188) mesto: Beograd 30.09.2014, 13:15

Upis odgovora
Interesuje me ovaj naslov,korišćena knjiga. U kojoj vašoj knjižari može da se pogleda? Da li uz korišćene knjige ide i prateći CD? Da li su te korišćene knjige kompletne? Hvala unapred.
igorche (poruka: 1) mesto: 29.09.2014, 13:10

Upis odgovora
Nažalost, ne učestvujemo na sajmu u Sarajevu.
Stela, urednik (poruka: 108) mesto: Beograd 14.04.2014, 11:51

Upis odgovora
Imam pitanje vezano za sajam knjige koji će se održavati u Sarajevu 23.04.2014. godine, interesuje me da li ćete učestvovati slućajno na tom sajmu?
alisaa (poruka: 1) mesto: 14.04.2014, 10:03

Upis odgovora
Da, to je to, problem rešen. Do zabune je došlo jer u knjizi nisam naišao na instrukciju da se i html fajl mora otvoriti preko localhosta, a ne samo php. No, plaćamo danak neiskustvu :)

Hvala na pomoći
dragang (poruka: 8) mesto: Pančevo 30.01.2014, 21:29

Upis odgovora
Evo, probao sam i varal wamp. Potpuno isto. PHP brljavi ako ga je pozvao ''normalno'' otvoreni html. Kad sam otvorio orderform.html preko localhosta, popunio polja i pritisnuo Submit, dobio sam ispravan prikaz processorder.php fajla.
dragang (poruka: 8) mesto: Pančevo 30.01.2014, 21:15

Upis odgovora
Sticajem okolnosti i to sam uradio. Reinstalirao xampp, bez ikakve promene, dok nisam uradio ovako kao u mom prethodnom postu. Ništa, pokušaću i sa ovim alternativnim paketom koji ste mi preporučili, pa javljam rezultate.
Hvala
dragang (poruka: 8) mesto: Pančevo 30.01.2014, 20:58

Upis odgovora
U međuvremenu sam našao rešenje. Ja sam html fajl otvarao klasičnim putem, preko File/open... kada sam ga otvorio direktno preko localhost-a, upisao vrednosti za porudžbinu i pritisnuo ''Submit order'' dobio sam ispravan prikaz php fajla, bez ''repova'', sa prepoznatim količinama proizvoda koje sam uneo. Znači da i html fajl mora da se pozove na isti način, a ne klasičnim putem, da bi stvar radila.

Hvala u svakom slučaju i nadam se da će ovo koristiti još nekome, pozdrav.
dragang (poruka: 8) mesto: Pančevo 30.01.2014, 20:33

Upis odgovora
Da, dešava se potpuno ista stvar. Međutim, sad sam zapazio još nešto: kada se posle pritiska na ''Submit order'' otvori traženi php fajl, u adresnoj liniji mi stoji ovo:

file:///D:/PHP%20i%20MYSQL%20CD/Source/Chapter02/processorder.php

što znači da je firefox ''povukao'' traženi php fajl sa izvorne lokacije, tamo gde sam iskopirao sadržaj cd-a. Zar ne bi trebalo da povuče php fajl iz direktorijuma C:xampphtdocs, jer sam ja tamo stavio sve php probne skripte koje sam kucao?
dragang (poruka: 8) mesto: Pančevo 30.01.2014, 20:19

Upis odgovora
Upravo to sam i napisao u prvom postu u trećoj rečenici. Dakle, svi php skriptovi koje sam kucao se prikazuju normalno ako pristupim direktno preko localhosta, dakle probao sam nekoliko različitih. Problem se dešava isključivo kada se iz primera orderform.html pritiskom na dugme ''Submit order'' pozove processorder.php. U tom slučaju mi se php fajl ne prikaže ispravno, već sa vidljivim ''repovima'' i ne odradi to što je trebalo. Ako taj php fajl ponovo pozovem direktno iz localhosta, on se ponovo prikaže kako treba. Eto, valjda sam sad bio jasniji.
Hvala i pozdrav
dragang (poruka: 8) mesto: Pančevo 30.01.2014, 19:40

Upis odgovora
Pozdrav
Knjiga mi je stigla pre dva dana i odmah sam se sapleo na samom startu. Instalirao sam xampp i pri pisanju primera sa samog početka knjige imam jedan problem. Ako bilo koju skriptu sa php kodom pozovem direktno iz browsera kucajući localhost/ime fajla.php on se prikazuje normalno i php kod je sakriven kada zatražim da pogledam source - tako bi i trebalo da bude. Međutim, kada prvo otvorim onaj html primer sa tabelama gde na dnu stoji dugme ''Submit order'', kada pritisnem to dugme on me odvede do kreiranog php fajla, ali se on onda prikaže kao skripta, sa svim vidljivim php kodom. Dakle, kako srediti da se taj php fajl prikaže kako treba kada se pozove na taj način? Drugačije ne može ni da se vidi da li je unos brojeva u formularu (gume, ulje itd.) zaista i uspeo da generiše promenu koja treba da bude vidljiva.
Hvala unapred
dragang (poruka: 8) mesto: Pančevo 30.01.2014, 18:03

Upis odgovora
Ne vredi, evo vec 9 dana pokusavam a mogu da vam kazem da mi ni izrada web mail portala ne radi (mislim na to da sam importovao bazu podataka sa diska i koristim skriptove koje sam takodje dobio uz disk). Koristim najnoviju verziju xamppa tako da nije to problem (bar se nadam), ocigledno postoje greske u skriptovima. Ukoliko neko ima napravljeno i da mu radi a voljan je da podeli samnom svoje umece, bio bih zahvalan da mi posalje datoteke. Hvala u svakom slucaju.
Visnjic Milos (poruka: 9) mesto: Kruševac 31.10.2013, 20:00

Upis odgovora
Pozdrav svima, imam jedan mali problem ako je neko voljan da mi pomogne. Primer iz ove knjige kada pravite book-o-rama internet prodaju i kada hocu da narucim knjigu izlazi mi greska Notice: Use of undefined constant PARTIAL - assumed 'PARTIAL' in C:xampphtdocsChapter28order_fns.php on line 56 a to se odnosi na kod

$query = "insert into orders values
('', '".$customerid."', '".$_SESSION['total_price']."', '".$date."', '".PARTIAL."',
'".$ship_name."', '".$ship_address."', '".$ship_city."', '".$ship_state."',
'".$ship_zip."', '".$ship_country."')";

Probao sam da izguglam ali nista, bio bih veoma zahvalan ako neko moze da pomogne.
Visnjic Milos (poruka: 9) mesto: Kruševac 22.10.2013, 23:57

Upis odgovora
eo mozda preporuka za sledece izdanje na srpskom , knjiga neverovatno lepo objasnjena prostim jezikom

http://it-ebooks.info/book/217/
S-man (poruka: 6) mesto: Apatin 15.05.2013, 03:21

Upis odgovora
Pozdrav svima, hteo sam da javim da sam uspeo sa namestanjem xampp, veoma je lako i sada radi sve. Zeleo bih da pohvalim ovu knjigu i da je svima toplo preporucim jer je stvarno lepo napisana da cak i ja koji se prvi put srecem sa svim ovim lako savladavam sve..... I da napomenem da sam uz njenu pomoc vec polozio 2 ispita na fakultetu. :D
Visnjic Milos (poruka: 9) mesto: Kruševac 12.05.2013, 12:17

Upis odgovora
Do kraja godine ne planiramo novo izdanje.
Stela, urednik (poruka: 108) mesto: Beograd 18.03.2013, 09:27

Upis odgovora
hoce li uskoro biti neko novo izdanje PHP-a ?
S-man (poruka: 6) mesto: Apatin 17.03.2013, 01:56

Upis odgovora
Kupio sam ovu knjigu 2011. godine, kupio sam i druge knjige slicne tematike, medjuti ova knjiga je najbolja. Ako neko hoce da nauci da napravi sajt u PHP-u nema bolje kjige, barem na nasim prostorima. Ostale objasnjavaju kako da se koriste funkcije, i tome slicno, dok vas u ovoj kroz jednostavne primere uce kako da napravite obican sajt, e-cart, forum itd. Mnogo dobra knjiga.
zoxkika2 (poruka: 1) mesto: Melnica 16.03.2013, 08:34

Upis odgovora
Pre svega, pozdrav svima. Pre oko 20-ak dana sam kupio ovu knjigu i imam problem. Prvo sam pokusao da namestim php, Apache i Mysql kako je objasnjeno u knjizi, s obzirom da nisam uspeo, instalirao sam xampp i uradio sve kako je ovde objasnjeno ali meni se i dalje ne prevodi skripta, to jest kad radim prvi primer iz knjige, onako kako napisem skriptu tako i vidim u brovseru pa ako neko moze da pojasni detaljno kako se sve namesta, bio bih veoma zahvalan (da ne ispadne da sam za dzabe dao novac za knjigu).... Hvala unapred.
Visnjic Milos (poruka: 9) mesto: Kruševac 02.03.2013, 19:48

Upis odgovora
Sadržaj knjiga je gotovo isti. Većina poglavlja 4. izdanja neznatno je izmenjena i/ili dopunjena da bi tekst odgovarao verziji 5.3 PHP-a (treće izdanje obrađuje verziju 5). U 4. izdanju su dodata dva nova poglavlja: Zaštita Web aplikacija i Izrada Web 2.0 aplikacija pomoću Ajaxa.
Olga, urednik (poruka: 121) mesto: Beograd 10.02.2013, 13:21

Upis odgovora
Da li je ova knjiga istog sadrzaja kao i prevod treceg izdanja? Ili je to potpuno novo izdanje?
rappix (poruka: 3) mesto: Pukovac 10.02.2013, 12:55

Upis odgovora
@Admin
Hvala puno na brzom odgovoru.Preuzeo sam materijal,pa cemo da probamo :).
cipiripi (poruka: 2) mesto: 20.01.2013, 15:33

Upis odgovora
Pozdrav svima.
Imam jedan problem vezan za ovu knjigu (PHP i MySQL:razvoj aplikacija za web), tacnije za CD. Da li bi neko mogao mogao da mi posalje sadrzaj CD-a koji se odnosi na kod (jer neki delovi kodova u knjizi imaju greske) posto taj CD koji sam dobio uz knjigu ne radi.
Hvala unapred.
cipiripi (poruka: 2) mesto: 19.01.2013, 19:00

Upis odgovora
Pozdrav,

kupio sam knjigu kod vas "Php i MySql: razvoj aplikacija za web" Prevod četvrtog izdanja, i sada pošto sam početnik nije mi jasno kako da instaliram mysql, apache i php. U knjizi to piše ali opet nije dovoljno objašnjeno da bih ja shvatio. Ako nije problem neko da mi to malo pojasni, ili da mi posaljete neki video gde to ima lepo objašnjeno bio bih vam zahvalan.
m4rko (poruka: 1) mesto: Čačak 16.01.2013, 22:45

Upis odgovora
POstoji dosta knjiga koje su veoma komplikovane za snaci se pa zato pitanje za korisnike da li ste procitali knjigu koliko je korisna da li je detaljna i koliko je tesko snaci se?

Konkretno: http://basepic.com/images.php?di=RLIW
(14397) (poruka: 1) mesto: Stockholm 11.11.2012, 00:15

Upis odgovora
Cena ove knjige na Sajmu knjiga je 2000 din.
Mikro knjiga (poruka: 188) mesto: Beograd 21.10.2012, 22:30

Upis odgovora
Poštovani, da li mi možete reći koja je cena ove knjige na Sajmu knjiga? Sećam se da ste jedne godine imali objavljen cenovnik svih knjiga koje su se prodavale na Sajmu. Dvoumim se između ove knjige i "PHP i MySQL za dinamičke web sajtove Bukvar za nestrpljive" pa bih Vam bio zahvalan ukoliko biste mi napisali cenu i za nju. Hvala unapred!
BojanM (poruka: 2) mesto: Beograd 21.10.2012, 14:16

Upis odgovora
Dali mi mozete preporuciti neku knigu php programiranja, za pocetnik u web programiranju. (imam iskustvo so ostale programske jezike)
Despod (poruka: 6) mesto: Štip 14.03.2012, 17:48

Upis odgovora
Poštovani,
Zanima me da li je potrebno poznavnje HTML-a da bi se lakše razumela ova knjiga ili su to odvojeni jezici?
Fandy (poruka: 1) mesto: RUMA 08.03.2012, 13:52

Upis odgovora
Cao zanima me kada narucim i donesu mi na kucnu adresu ja postaru placam ukupan iznos knjiga+postarina ili nesto drugacie?
I da jel ima kakve veze sto zivim u ruralnom(seoskom naselju)
Agent 47 (poruka: 1) mesto: Loznica 19.12.2011, 11:49

Upis odgovora
Ne postoji novije izdanje knjige. Izvorni kod koji ste preuzeli s naše lokacije jeste onaj koji je autor stavio na veb (http://www.informit.com/store/product.aspx?isbn=0321741234). Verovatno autor povremeno ažurira sadržaj te lokacije bez obzira na štampanu verziju knjige. Ukoliko vam treba baš neki deo koda iz knjige koji se značajno razlikuje od onog na vebu, napišite nam pa ćemo vam poslati e-poštom - iskopiraćemo ga iz naše arhive knjige.
Olga, urednik (poruka: 121) mesto: Beograd 12.09.2011, 09:04

Upis odgovora
Ponudjeni izvorni kod se ne poklapa sa istim u knjizi. Primer je poglavlje 3, recept "Izrada mini-aplikacije". Pojedina poglavlja u .zip paketu imaju sufiks "_NEW", sto mozda znaci da je kod u .zip-u predvidjen za neko novije izdanje knjige.
urošmil (poruka: 1) mesto: Beograd 11.09.2011, 21:52

Upis odgovora
Poštovani,
Molimo vas da nam na mail prodaja@mikroknjiga.rs dostavite vaše podatke radi slanja diska za PHP i MySQL:
razvoj aplikacija za Web,
prevod 4. izdanja. Ići će sa sutrašnjom poštom.

Pozdrav.
Mikro knjiga (poruka: 188) mesto: Beograd 05.09.2011, 10:40

Upis odgovora
Nedavno sam kupio ovu knjigu u Podgorici, nisam dobio CD. Molim vas da me uputite kako da dodjem do CD-a. Da li postoji mogucnost download-a sadrzaja CD-a ?

Hvala unaprijed
phppocetnik (poruka: 1) mesto: 05.09.2011, 10:06

Upis odgovora
U predgovoru knjige Android piše da se "pretpostavlja osnovno poznavanje jezika Java i razvojnog okruženja Eclipse, ali da u najvećem delu knjige to nije obavezno. Java je modularni jezik i velika većina primera (ako ne i svi) navedenih u receptima može se uz minimalne izmene uklopiti u čitaočev projekat Android aplikacije."
Kompletan predgovor, sadržaj i 2. poglavlje dati su u PDF formatu pa ih možete preuzeti i videti da li vam knjiga odgovara.
Stela, urednik (poruka: 108) mesto: Beograd 31.05.2011, 11:14

Upis odgovora
Pošto se programiranje za adnroid platformu zasniva na javi, da li je potrebno neko predznanje o javi pre ove knjige ?
KilleX (poruka: 1) mesto: Kovačica 29.05.2011, 13:15

Upis odgovora
Izdali smo i Windows 7 Bibliju (http://www.mikroknjiga.rs/store/prikaz.php?ref=978-86-7555-361-8) i Windows 7 za neupućene (http://www.mikroknjiga.rs/store/prikaz.php?ref=978-86-7555-357-1)
Stela, urednik (poruka: 108) mesto: Beograd 17.05.2011, 13:09

Upis odgovora
Postoji li Windows 7 biblija ili verzija za neupucene?
simke (poruka: 1) mesto: Zemun 17.05.2011, 12:58

Upis odgovora
Knjiga je prevedena i iduće nedelje ide u štampu. Trebalo bi da izađe do kraja aprila, najkasnije početkom maja. Cena još nije formirana, ali verovatno će biti oko 1200-1500 dinara.
Olga, urednik (poruka: 121) mesto: Beograd 13.04.2011, 22:26

Upis odgovora
Koja je cjena knjige i da li je prevedena? Kada ce biti u prodaji?
sasanull (poruka: 1) mesto: Subotica 13.04.2011, 21:56

Upis odgovora
Ne, nije problem u tome sto imas Win 7, a ne XP. Nema to veze, izmedju ostalog uputsvo u knjizi je napisano za Vistu :-)
Ne znam koji je problem u tvojoj kopiji softvera, jer nisi naglasio, ali ako je to jedni problem da nastvis dalje, skini apache,php i mysql sa njihovih sajtova.
Davno sam instalirao taj softver (sa CD-a), ali se secam jednog problema, php nije prevodio skriptove!Naime problem je u fajlu za konfiguraciju php-a, u knjizi se preporucuje koriscenje php.ini-dist fajla, ali je taj kod u njemu ocigledno neispravan, pokusaj sa fajlom php.ini-recommended.Dakle iskoristi php.ini-recommended za php.ini. Ako si vec instalirao sav softver po uputstvu iz njige, i podesio httpd.conf, ne moras da reintaliras sve, vec samo izbrisi php.ini koji trenutno imas, od php.ini-recommended napravi novi php.ini, podesi po uputstvu iz knjige i restratuj apache server. Nadam se da ce ti ovo pomoci...
marko88 (poruka: 3) mesto: Beograd 04.04.2011, 03:40

Upis odgovora
Jesenas sam sa velikom željom i očekivanjima kupio ovu knjigu u Vašoj prodavnici na Banovom brdu (koja je sad zatvorena). Na žalost, instalacija nije uspela. Možda je problem što imam Windows 7, a ne XP.

Posle nekoliko uzaludno provedenih dana nisam uspeo da osposobim softver sa CD-a za rad. Tražio sam rešenje i na zvaničnom forumu, ali ga nisam našao. Mnogo sam se smorio, ostavio knjigu i od tada je nisam otvorio.

Ako postoji drugačije uputstvo, prilagođeno Win7, molim Vas da mi prosledite.
psycho (poruka: 1) mesto: Beograd 02.04.2011, 20:08

Upis odgovora
Poštovani,
Što se tiče vaše rezervacije to su relativno noviji naslovi i ne možemo sa sigurnošću da odredimo vremenski period kada ćemo biti u mogućnosti da vam ih ponudimo. Ali budite sigurni da čim ih budemo imali na stanju neko iz prodajnog odeljenja će vas kontaktirati.

Pozdrav.
Mikro knjiga (poruka: 188) mesto: Beograd 31.03.2011, 14:00

Upis odgovora
Poštovani
Ja sam rezervisao 7 knjiga i naručio 1 knjigu.
Interesuje me da li se za rezervisane knjige čeka neki vremenski period, dok ne dođem na red.
Naknadno ću Vam poslati adresu za isporuku knjiga.
Pošto sam ja iz Crne Gore, dostaviću vam adresu za isporuku u Prijepolju ili mjestu Jabuka kod Prijepolja.
Kada sve knjige budu spremne za isporuku poslaćete mi instrukcije za uplatu.
Pozdrav iz Pljevalja.
zoranpv (poruka: 1) mesto: PLJEVLJA 31.03.2011, 13:10

Upis odgovora
Nije.
Olga, urednik (poruka: 121) mesto: Beograd 27.03.2011, 15:17

Upis odgovora
Da li je preveden i drugi tom ove knjige?
Tihomir (poruka: 4) mesto: VINČA 27.03.2011, 14:58

Upis odgovora
Da li postoji prevod na engleski knjige Житије старца Пајсија Светогорца i kako se moze naruciti ako postoji,unapred hvala
lenema (poruka: 1) mesto: 26.03.2011, 20:00

Upis odgovora
"Disk koji sam dobio uz knjigu nije citljiv, na koji nacin bih mogao da ga zamenim?"
Problem čitljivosti CD-a je u nalepnici koja je na njemu zalepljena.
milang (poruka: 1) mesto: PANČEVO 03.02.2011, 00:48

Upis odgovora
Da, greske prilikom pisanja su normalna stvar. Zanimalo ne je to, dali imate prva na izmenu gresaka u originalu, posto se mnogi prevodi ne stampaju odmah po izlasku originala, vec prodje par meseci ili cak godinu i vise dana...Inace ova knjiga je odlicna, jedna od retkih napisana ovako razumljivim jezikom i metodologijom.Hvala na odgovoru
marko88 (poruka: 3) mesto: Beograd 18.01.2011, 14:56

Upis odgovora
U pravu ste. Nažalost, uvek se potkrade poneka greška - mi se trudimo da ih bude što manje, a sigurna sam da to rade i izdavači originala. U ugovorima, naravno, piše da se ne sme menjati tekst bez dozvole izdavača originala, ali se to ne odnosi na greške i mi ih redovno ispravljamo - kad god ih uočimo. Kod nije prekucavan već je korišćen tekst poglavlja dobijen od izdavača originala preko kojeg je kucan prevod. Kod na CD-u je ispravan.
Olga, urednik (poruka: 121) mesto: Beograd 18.01.2011, 10:49

Upis odgovora
Naisao sam na grese u sintaksi koda, u kljizi, od nekih tipa { ili ; do ocigledno uocljivih kao pr. na strani 563-564 gde je promasen ceo kod (umesto funkcije add_bm() u listingu 27.22 prepisan je kod iz predhodnog listinga 27.21, zanimljivo je da nije prekopiran neko prepisan, jer su komentari drugaciji :-)), takodje sam primetio da greska postoji i u originalu(tj. nije greska u prevodu), pa me zanima dali su te greske(ili greske tih vrsta, uopste) napravljene zbog toga sto nisu uocene ili zbog toga sto mozda nemate prava na promenu originalnog sadrzaja?
marko88 (poruka: 3) mesto: Beograd 17.01.2011, 22:35

Upis odgovora
Poštovani, javite se našem odeljenju prodaje, ostavite vašu adresu i mi ćemo vam poslati ispravan CD.
Mikro knjiga (poruka: 188) mesto: Beograd 10.01.2011, 12:55

Upis odgovora
Disk koji sam dobio uz knjigu nije citljiv, na koji nacin bih mogao da ga zamenim?
acervulus (poruka: 1) mesto: NOVI SAD 05.01.2011, 10:22

Upis odgovora
Warning: include(Mail.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in C:\wamp\www\Chapter30\mlm_fns.php on line 490

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'Mail.php' for inclusion (include_path='.;C:\php5\pear') in C:\wamp\www\Chapter30\mlm_fns.php on line 490

Warning: require_once(PEAR.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in C:\wamp\www\Chapter30\Mail\mime.php on line 66

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'PEAR.php' (include_path='.;C:\php5\pear') in C:\wamp\www\Chapter30\Mail\mime.php on line 66
nevenn (poruka: 7) mesto: KIKINDA 02.01.2011, 10:15

Upis odgovora
Opet je u pitanju je chapter 30
treba da instaliram PEAR mail classes
da bih mogao da saljem emailov e gledao sam na netu, da li ta otvorim folder mail i u njemu email.php
nevenn (poruka: 7) mesto: KIKINDA 01.01.2011, 16:22

Upis odgovora
Knjiga je odlicna i zahvaljujem se Draganu na podrsci i pomoci u vezi knjige
nevenn (poruka: 7) mesto: KIKINDA 30.12.2010, 10:52

Upis odgovora
Da, dok god ne piše Rasprodato, odnosno dok je možete staviit u korpu, ima je u prodaji. Ako je danas naručite, do 15h, sutra je kod vas.
Olga, urednik (poruka: 121) mesto: Beograd 21.06.2010, 16:37

Upis odgovora
Da li imate ovu knjigu na lageru tj. da li moze da se naruci danas preko interneta i da je vec ocekujem na kucnoj adresi za dan-dva????
(8709) (poruka: 2) mesto: Zrenjanin 21.06.2010, 16:28

Upis odgovora
Da li mozete da mi kazete koliko se otprilike ceka na koriscene primerke ove knjige, jer vidim da lista onih koji cekaju nije mala pa me zanima da li bih ja kada bih se sada prijavio dosao na red za nekih mesec dana ili je to mnogo duzi period, cisto da ne docekam 5. izdanje
Milosch (poruka: 1) mesto: 09.02.2010, 11:09

Upis odgovora
Kupio sam knjigu.Vredi svaki dinar,i dovoljno je razumljiva i za početnike.
Hvala.
vuk (poruka: 3) mesto: 07.02.2010, 20:18

Upis odgovora
Treba mi mala pomoć.Obzirom da sam početnik, trebala bi mi vaša preporuka.Koju knjigu odabrati:
PHP i MySQL:Od početnika do profesionalca, ili
PHP i MySQL:razvoj aplikacija za Web, prevod 4. izdanja.
Početnik sam i nemam nikakvo predznanje o programiranju osim HTML i CSS (mada ovo i nije programiranje).
Hteo sam da uzmem "PHP i MySQL:razvoj aplikacija za Web" jer, koliko sam shvatio ima dosta gotovih primera i praktičnih rešenja,ali je takođe naglašeno da je prvenstveno pisana za nekog ko već ima iskustva sa programiranjem u C ili sl.Zbog toga sam uzeo u razmatranje i "PHP i MySQL:Od početnika do profesionalca".
Molim vas za odgovor i unapred hvala.
vuk (poruka: 3) mesto: 01.02.2010, 22:54

Upis odgovora
Poštovani,
pošta od juče redovno radi, tako da knjigu koju ste naručili očekujete danas na dostavi, najkasnije sutra. Proverite u vašem poštanskom sandučetu da li su vam ostavili obaveštenje o prispeću pošiljke. Ako bude nekih problema kontaktirajte naše odeljenje prodaje.
Srdačan pozdrav
Ivan515 (poruka: 12) mesto: NIŠ 04.11.2009, 11:18

Upis odgovora
Imam omanji problem...Naime ja sam narucio knjigu jos 27.10.2009 i receno mi je dan kasnije da su primili porudzbinu i da ce mi poslati knjigu. Ona je trebalo da bude poslata u petak 30.10 ili u ponedeljak 2.11,medjutim,jedna gospodja koja je bila dezurna u trenutku kada sam zvao mi je kazala da su poste u nekakvom strajku?!? Kada da ocekujem knjigu i o cemu je zapravo rec?
Ivan515 (poruka: 12) mesto: NIŠ 04.11.2009, 11:02

Upis odgovora
Nema problema, a da li je moguce da dodjem do vase radnje i uzmem, iz razloga sto kad bude poslat ponovo cu morati do poste kad stigne tj prekosutra, jer pre podne nisam kuci, nije hitno ali ovako mi je usput. Sacuvao sam uplatnicu, ako je potrebno kao dokaz?
Developer (poruka: 7) mesto: BEOGRAD 14.09.2009, 19:13

Upis odgovora
Stigla je knjiga, ali bez prateceg CD-a. Da li se tako salje ili u cemu je stvar? Kako doci do istog?
Developer (poruka: 7) mesto: BEOGRAD 14.09.2009, 18:49

Upis odgovora
Knjiga je stigla!
Srećna Vam 25-ogodišnjica postojanja i rada.
1087 (poruka: 17) mesto: Niš 12.09.2009, 12:15

Upis odgovora
Danas nije stigla. Dobio sam mail-om kasnije obavestenje, da stize u roku od dva dana. Hvala na odgovoru.
Developer (poruka: 7) mesto: BEOGRAD 11.09.2009, 20:06

Upis odgovora
Knjiga vam ide danas. Još jednom izvinite zbog kašnjenja.
Olga, urednik (poruka: 121) mesto: Beograd 11.09.2009, 13:06

Upis odgovora
Lepo od vas, mislim da je to bilo najbolje resenje.

Samo jos jedno pitanje, kada ce biti isporuka? Knjigu sam kupio putem korpe i uplatio na vas racun.
Developer (poruka: 7) mesto: BEOGRAD 11.09.2009, 12:24

Upis odgovora
Potpuno ste u pravu. Knjigu smo predali 30. jula i trebalo je da izađe 14. avgusta. Štamparija je posle stalno pomerala rokove zbog udžbenika, a onda i mi. Vidim da bi bilo bolje da nismo ni najavili datum izlaska, ali nismo dobili nikakvo upozorenje unapred da bi se štampanje moglo otegnuti. Danas smo dobili potvrdu da će knjiga biti gotova u sredu ili četvrtak. Izinjavamo se svima koji su čekali. Kao mali znak izvinjenja, omogućićemo svima koji uplate do kraja nedelje (tj. zaključno sa 12.09.) da knjigu nabave po avgustovskoj ceni od 1658 dinara. Možete naručiti preko korpe i samo u napomeni napisati da kupujete knjigu po ceni sa letnjim popustom. Ukoliko vam to ne odgovara, javite se našem Odeljenju prodaje (http://www.mikroknjiga.rs/store/kontakt.php) ili telefonom (011/3540-544, 3540-545) da biste dobili instrukcije za uplatu.
Olga, urednik (poruka: 121) mesto: Beograd 07.09.2009, 14:41

Upis odgovora
Jedino pozitivno sto se ovde moze reci, jeste da je knjiga stvarno odlicna. Odlicna objasnjenja, primeri, pristup ucenju, sve. Citam je vec duze na engleskom, u pdf-u, besplatno, jer sam primetio da cekati na stampanu verziju, na maternjem, nije bas isplativo, cak naprotiv.

Jedino sto bih dodao za adminstraciju, bilo bi lepo da za clanove koji jos nisu kupili knjigu ili su je samo rezervisali, pa nemaju prava na letnji popust, smanjite dodatno cenu na starih 1658 dinara, kao neku vrstu revansa za cekanje od ponedeljka do ponedeljka, i tako u nedogled. Da podsetim knjiga je trebala da izadje 14.08, a sada je 06.09, i ponovo je odlozeno. Znam da vi niste krivi, da je "visa sila" u pitanju, ali ovaj nacin odlaganja nije prijatan ni malo.
Developer (poruka: 7) mesto: BEOGRAD 07.09.2009, 01:01

Upis odgovora
Gde da uplatimo? Knjigu sam rezervisao telefonom i planirao da podignem u vasoj radnji, kao i da tamo platim. Da li treba da kupim preko site-a da bi cena bila 1658 ili na koji nacin?
Developer (poruka: 7) mesto: BEOGRAD 31.08.2009, 11:49

Upis odgovora
Po ceni od 1658 dinara? Pa ako smo knjigu naručili preko Vašeg sajta, tačnije preko potrošačke korpe u periodu popusta valjda ćemo po toj ceni i dobiti knjigu kada nam stigne na vrata?
1087 (poruka: 17) mesto: Niš 31.08.2009, 10:53

Upis odgovora
Da li se zna kada ce knjiga odprilike izaci, ovo cekanje nedelju za nedelju stvarno nije prijatno? Ovo je vec cetvrto odlaganje, i mislim da je bolje da se odma kaze tad i tad pa makar i mesec dana kasnije, a ne ovako. Knjigu sam rezervisao jos 14.08.2009. ako se ne varam.

Pozdrav
Developer (poruka: 7) mesto: BEOGRAD 31.08.2009, 09:44

Upis odgovora
Ako se ne varam knjiga je danas izašla u prodaju?
1087 (poruka: 17) mesto: Niš 31.08.2009, 08:42

Upis odgovora
Veliko hvala na odgovoru.
Knjigu sam naručila i jedva čekam da stigne.
Sve najlepše!
1087 (poruka: 17) mesto: Niš 15.08.2009, 23:07

Upis odgovora
Razlike nisu velike. Autori su izbacili poglavlje o upravljanju sadržajem, a napisala dva nova: jedno o bezbednosti i jedno o Ajaxu. Ostale izmene su uglavnom kozmetičke. Ponegde su malo drugačije nešto objasnili ili izbacili rečenice koje su se odnosile na starije verzije PHP-a i MySQL-a.

Nažalost, knjiga ne izlazi u ponedeljak nego negde oko 25. avgusta. U štampariji je zagušenje zbog štampanja školskih udžbenika koji ne mogu da čekaju.
Olga, urednik (poruka: 121) mesto: Beograd 15.08.2009, 22:38

Upis odgovora
Interesuje me koja je razlika između ovog i trećeg izdanja jer baš sam htela da naručim treće kada vidim da u ponedeljak izlazi ovo?
Ono što mi je najbitnije je da mogu shvatiti php uopšte jer nemam nikakvih dodirnih tačaka sa programiranjem.
Unapred zahvalna na odgovoru
1087 (poruka: 17) mesto: Niš 15.08.2009, 13:18

Upis odgovora
IDI NA VRH STRANE
O Mikro knjizi
Kontakt
Najčešća pitanja - FAQ
Forum
Vaši podaci
Korpa
Istorija pregleda
List želja
►IDENTIFIKACIJA
►KORISNIČKI SERVIS
Ⓒ 1984-2024 Mikro knjiga