Forum Mikro knjige
Tema: 401. Članova: 593. Poruka: 1434.
Prikaži nove poruke
Mikro knjiga
Nažalost, ne učestvujemo na sajmu u Sarajevu.
Stela, urednik (poruka: 108) mesto: Beograd 14.04.2014, 11:51

Upis odgovora
Imam pitanje vezano za sajam knjige koji će se održavati u Sarajevu 23.04.2014. godine, interesuje me da li ćete učestvovati slućajno na tom sajmu?
alisaa (poruka: 1) mesto: 14.04.2014, 10:03

Upis odgovora
Стево, твоја примедба нимало није на месту. Није рачунар ни брава па да се »у-кључ-ује«. Оба глагола се користе у метафоричком смислу, и оба су подједнако правилна. Неке ствари не треба посматрати превише буквално…
Dragojka (poruka: 2) mesto: Kosjerić 02.11.2012, 17:14

Upis odgovora
Imam neke male zamerke na prevod :)
Računar se ne gasi, to je kao kad bismo uzeli kofu vode i "ugasili ga".
Ali dobro, svakome se desi da pogreši i kaže to.
stevo.drag (poruka: 2) mesto: Nova Pazova 17.01.2012, 09:31

Upis odgovora
Poštovani Martine,
Uplata je legla i knjiga će vam biti poslata danas.
Srdačan pozdrav.
Stela, urednik (poruka: 108) mesto: Beograd 07.10.2011, 10:02

Upis odgovora
Pozdrav,

porucio sam preko online kupovine knjigu Windows 7 Biblija i klasicnom postanskom uplatnicom uplatio iznos od 2700,00 din.jos pre tri dana.
Interesuje me da li ste registrovali uplatu i kad bi ste mi poslali tu knjigu.

Unapred zahvalan, Martin
Martin (poruka: 1) mesto: Vranje 07.10.2011, 08:36

Upis odgovora
Ne postoji novije izdanje knjige. Izvorni kod koji ste preuzeli s naše lokacije jeste onaj koji je autor stavio na veb (http://www.informit.com/store/product.aspx?isbn=0321741234). Verovatno autor povremeno ažurira sadržaj te lokacije bez obzira na štampanu verziju knjige. Ukoliko vam treba baš neki deo koda iz knjige koji se značajno razlikuje od onog na vebu, napišite nam pa ćemo vam poslati e-poštom - iskopiraćemo ga iz naše arhive knjige.
Olga, urednik (poruka: 121) mesto: Beograd 12.09.2011, 09:04

Upis odgovora
Ponudjeni izvorni kod se ne poklapa sa istim u knjizi. Primer je poglavlje 3, recept "Izrada mini-aplikacije". Pojedina poglavlja u .zip paketu imaju sufiks "_NEW", sto mozda znaci da je kod u .zip-u predvidjen za neko novije izdanje knjige.
urošmil (poruka: 1) mesto: Beograd 11.09.2011, 21:52

Upis odgovora
U predgovoru knjige Android piše da se "pretpostavlja osnovno poznavanje jezika Java i razvojnog okruženja Eclipse, ali da u najvećem delu knjige to nije obavezno. Java je modularni jezik i velika većina primera (ako ne i svi) navedenih u receptima može se uz minimalne izmene uklopiti u čitaočev projekat Android aplikacije."
Kompletan predgovor, sadržaj i 2. poglavlje dati su u PDF formatu pa ih možete preuzeti i videti da li vam knjiga odgovara.
Stela, urednik (poruka: 108) mesto: Beograd 31.05.2011, 11:14

Upis odgovora
Pošto se programiranje za adnroid platformu zasniva na javi, da li je potrebno neko predznanje o javi pre ove knjige ?
KilleX (poruka: 1) mesto: Kovačica 29.05.2011, 13:15

Upis odgovora
Izdali smo i Windows 7 Bibliju (http://www.mikroknjiga.rs/store/prikaz.php?ref=978-86-7555-361-8) i Windows 7 za neupućene (http://www.mikroknjiga.rs/store/prikaz.php?ref=978-86-7555-357-1)
Stela, urednik (poruka: 108) mesto: Beograd 17.05.2011, 13:09

Upis odgovora
Postoji li Windows 7 biblija ili verzija za neupucene?
simke (poruka: 1) mesto: Zemun 17.05.2011, 12:58

Upis odgovora
Knjiga je prevedena i iduće nedelje ide u štampu. Trebalo bi da izađe do kraja aprila, najkasnije početkom maja. Cena još nije formirana, ali verovatno će biti oko 1200-1500 dinara.
Olga, urednik (poruka: 121) mesto: Beograd 13.04.2011, 22:26

Upis odgovora
Koja je cjena knjige i da li je prevedena? Kada ce biti u prodaji?
sasanull (poruka: 1) mesto: Subotica 13.04.2011, 21:56

Upis odgovora
Ne, nije problem u tome sto imas Win 7, a ne XP. Nema to veze, izmedju ostalog uputsvo u knjizi je napisano za Vistu :-)
Ne znam koji je problem u tvojoj kopiji softvera, jer nisi naglasio, ali ako je to jedni problem da nastvis dalje, skini apache,php i mysql sa njihovih sajtova.
Davno sam instalirao taj softver (sa CD-a), ali se secam jednog problema, php nije prevodio skriptove!Naime problem je u fajlu za konfiguraciju php-a, u knjizi se preporucuje koriscenje php.ini-dist fajla, ali je taj kod u njemu ocigledno neispravan, pokusaj sa fajlom php.ini-recommended.Dakle iskoristi php.ini-recommended za php.ini. Ako si vec instalirao sav softver po uputstvu iz njige, i podesio httpd.conf, ne moras da reintaliras sve, vec samo izbrisi php.ini koji trenutno imas, od php.ini-recommended napravi novi php.ini, podesi po uputstvu iz knjige i restratuj apache server. Nadam se da ce ti ovo pomoci...
marko88 (poruka: 3) mesto: Beograd 04.04.2011, 03:40

Upis odgovora
Jesenas sam sa velikom željom i očekivanjima kupio ovu knjigu u Vašoj prodavnici na Banovom brdu (koja je sad zatvorena). Na žalost, instalacija nije uspela. Možda je problem što imam Windows 7, a ne XP.

Posle nekoliko uzaludno provedenih dana nisam uspeo da osposobim softver sa CD-a za rad. Tražio sam rešenje i na zvaničnom forumu, ali ga nisam našao. Mnogo sam se smorio, ostavio knjigu i od tada je nisam otvorio.

Ako postoji drugačije uputstvo, prilagođeno Win7, molim Vas da mi prosledite.
psycho (poruka: 1) mesto: Beograd 02.04.2011, 20:08

Upis odgovora
Poštovani,
Što se tiče vaše rezervacije to su relativno noviji naslovi i ne možemo sa sigurnošću da odredimo vremenski period kada ćemo biti u mogućnosti da vam ih ponudimo. Ali budite sigurni da čim ih budemo imali na stanju neko iz prodajnog odeljenja će vas kontaktirati.

Pozdrav.
Mikro knjiga (poruka: 188) mesto: Beograd 31.03.2011, 14:00

Upis odgovora
Poštovani
Ja sam rezervisao 7 knjiga i naručio 1 knjigu.
Interesuje me da li se za rezervisane knjige čeka neki vremenski period, dok ne dođem na red.
Naknadno ću Vam poslati adresu za isporuku knjiga.
Pošto sam ja iz Crne Gore, dostaviću vam adresu za isporuku u Prijepolju ili mjestu Jabuka kod Prijepolja.
Kada sve knjige budu spremne za isporuku poslaćete mi instrukcije za uplatu.
Pozdrav iz Pljevalja.
zoranpv (poruka: 1) mesto: PLJEVLJA 31.03.2011, 13:10

Upis odgovora
Nije.
Olga, urednik (poruka: 121) mesto: Beograd 27.03.2011, 15:17

Upis odgovora
Da li je preveden i drugi tom ove knjige?
Tihomir (poruka: 4) mesto: VINČA 27.03.2011, 14:58

Upis odgovora
Da li postoji prevod na engleski knjige Житије старца Пајсија Светогорца i kako se moze naruciti ako postoji,unapred hvala
lenema (poruka: 1) mesto: 26.03.2011, 20:00

Upis odgovora
IDI NA VRH STRANE
O Mikro knjizi
Kontakt
Najčešća pitanja - FAQ
Forum
Vaši podaci
Korpa
Istorija pregleda
List želja
►IDENTIFIKACIJA
►KORISNIČKI SERVIS
Ⓒ 1984-2024 Mikro knjiga