Forum Mikro knjige
Tema: 400. Članova: 593. Poruka: 1433.
Prikaži nove poruke
Knjige
Zanima me u vezi ove knjige posto svi pisu da je za pocetnike...
Ja sam radio programiranje u Javi,al nisam Web Programiranje...

I sada sam se upustio u Web vode, zanima me da li je bolja knjiga Briljantno HTML ili Uvod u HTML 5 za programere...

Sa obziorom da koncepte programiranja razumijem odlicno al konkretno HTML nisam radio....
duhpredaka (poruka: 2) mesto: Beograd - Zemun 30.09.2015, 08:54

Upis odgovora
Ja ipak moram da pohvalim ovu knjigu, znači, za početnike je odlična. Mnogo mi je pomogla. A sad ide nadogradnja :)
Vesna123 (poruka: 1) mesto: Zagreb 27.05.2013, 15:42

Upis odgovora
Ova knjiga je za totalne pocetnike, tako da oni koji to nisu nema potrebe da je uzimaju, cak se i vrlo malo prica o novim verzijama. Ova knjiga je u redu: http://www.mikroknjiga.rs/store/prikaz.php?ref=978-86-7555-379-3
sasha11djole (poruka: 7) mesto: Bijelo Polje 31.07.2012, 18:07

Upis odgovora
To sto neke komande postoje i u html5 i css3 ne znaci da se knjiga bavi html5 i css3. Kakva zvaka da ne poveruje covek! Sramota, pa jel neko sisao vesla ovde? bavim se programiranjem 5godina i vece ispiranje mozga nisam cuo u poslednje vreme.
consigliere (poruka: 15) mesto: Beograd 19.07.2012, 12:29

Upis odgovora
Poštovani, evo odgovori od CETa u vezi vaših primedbi. Citiramo:


Poštovani,

upoznati smo sa komentarom kupca ove knjige i naš odgovor je sledeći:

Knjiga autora Josh Hilla i Jamesa A. Brannena pod naslovom Briljantno HTML5 i CSS3 u prevodu izdavačke kuće CET, Beograd je knjiga o pravljenju jednostavnih veb stranica na osnovu korišćenja osnovnih komandi jezika HTML5 i CSS3. Knjiga je namenjena početnicima koji nemaju nikakvo predznanje o ovim jezicima, a žele da naprave svoje prve veb stranice korišćenjem ovih markerskih jezika.

U knjizi su obrađene osnovne komande HTML5 CSS3 jezika i svaki put kad je navedena neka komanda data je njena sintaksa i ako je u njoj došlo do nekih izmena u odnosu na ranije verzije (HTML4.x i CSSx), one su na odgovarajući način prokomentarisane i čitalac se upućuje na određene adrese gde se može detaljnije upoznati sa novim mogućnostima. Isto tako, u svakom obrađenom primeru su date odgovarajuće slike ekrana sa napomenom koji od internet pretraživača podržava nove mogućnosti HTML5 i CSS3 jezika korišćene u tom primeru.

Pošto je knjiga namenjena početnicima, a imajući u vidu njen obim, u njoj nisu obrađene sve izmenjene oznake i komande kao i sve nove mogućnosti koje nudi HTML5 i CSS3.

Pažljivim čitanjem knjige i istovremenim radom na primerima koji su obrađeni u njoj, čitalac se može uveriti da se knjiga bavi osnovnim tehnikama pravljenja veb stranica korišćenjem osnovnih komandi koje su dostupne u HTML5 i HTML4.x i CSS i CSSx jezicima.

S poštovanjem

U Beogradu, Redakcija izdavačke kuće CET
16.07.2012. god.
Mikro knjiga (poruka: 188) mesto: Beograd 19.07.2012, 10:21

Upis odgovora
Postovani,

da li ste dobili odgovor od CET-a?
consigliere (poruka: 15) mesto: Beograd 12.07.2012, 23:04

Upis odgovora
Razumemo mi vas, ali treba i vi nas da razumete, novac koji ste uplatili je otišao u CET. Ne možemo vam dati drugu knjigu a da ne dobijemo novac za knjigu koju ćete vratiti. Čekamo odgovor od CETa.
Mikro knjiga (poruka: 188) mesto: Beograd 11.07.2012, 13:56

Upis odgovora
Citat:

Ja zelim da dodjem u vase prodajno odeljenje i da zamenim knjigu uz eventualnu doplatu, ne zelim refund novca, zasto ovo nije moguce uraditi na ovako jednostavan nacin?
Pozdrav,
Petar
consigliere (poruka: 15) mesto: Beograd 11.07.2012, 13:45

Upis odgovora
Poštovni, da bismo zamenili knjigu koje je izdanje CET-a sa knjigom koje izdanje Mikro knjige, moramo da vidimo CET-om, da li pristaju na vraćanje novca.
Mikro knjiga (poruka: 188) mesto: Beograd 11.07.2012, 11:01

Upis odgovora
U redu, bitno je da smo se razumeli. Da li mogu da zamenim za knjigu za HTML5?
consigliere (poruka: 15) mesto: Beograd 10.07.2012, 16:49

Upis odgovora
Razumemo vaše nezadovoljstvo. Ova knjiga je CET-ovo izdanje, pa ćemo im proslediti vaš komentar. Izdavači su često na mukama jer su korisnici uvek nestrpljivi kad se objavi nova verzija nekog softvera. Ipak, dugogodišnje iskustvo nam kaže da u knjigama koje se prve pojave na svetskom tržištu najčešće nema skoro ništa o toj novoj verziji. Znači, nije važno samo šta piše na koricama knjige nego da li je u njoj zaista pošteno obrađena ta verzija. Zbog toga mi u Mikro knjizi ponekad "kasnimo" s novim naslovima, ali smatramo da je to bolje nego da nudimo neodgovarajući sadržaj.

Naša knjiga za HTML5 je objavljena nedavno (http://www.mikroknjiga.rs/store/prikaz.php?ref=978-86-7555-379-3) i zaista se bavi verzijom 5, s tim što nije za početnike - očekuje se da je korisnik programer i da već poznaje HTML, pa i JavaScript.

Knjigu za CSS3 (http://www.mikroknjiga.rs/store/prikaz.php?ref=978-86-7555-381-6) predajemo u štampu krajem jula, pa očekujemo da će biti u prodaji sredinom avgusta.
Olga, urednik (poruka: 121) mesto: Beograd 10.07.2012, 16:44

Upis odgovora
kakva je ovo glupost od knjige?! kakav crni html5 i css3 nema nista od novih verzija css-a i html-!!!! sramota!
consigliere (poruka: 15) mesto: Beograd 09.07.2012, 11:26

Upis odgovora
Iz nekog razloga ista ova knjiga je u delfi knjizarama 2900 din :S
Miklalol (poruka: 1) mesto: 26.11.2011, 03:15

Upis odgovora
IDI NA VRH STRANE
O Mikro knjizi
Kontakt
Najčešća pitanja - FAQ
Forum
Vaši podaci
Korpa
Istorija pregleda
List želja
►IDENTIFIKACIJA
►KORISNIČKI SERVIS
Ⓒ 1984-2024 Mikro knjiga