МК
Православни подсетник
Православни црквени календар за 2000. годину
Година
2019
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
Месец
Јан.
Феб.
Мар.
Апр.
Мај
Јун
Јул
Авг.
Сеп.
Окт.
Нов.
Дец.


Црквени календар за просту 2019. годину
Задушнице
Црвена слова
Српски свети
Седмице
Месечева мена

д
а
н
и

н
о
в
и
с
т
а
р
и
2000.
Мај
31 дан
Седмица прва – Томина пост
П 1 18 Васкрсни понедељак читање
У 2 19 Васкрсни уторак читање
С 3 20 Преподобни Теодор Трихина, Преподобни Јоасаф Српски, Свети Николај Жички читање
Ч 4 21 Свети свештеномученик Јануарије читање
П 5 22 Преподобни Теодор Сикеот; Свети свештмученик Платон Бањалучки (Источни петак) читање
С 6 23 Свети великомученик Георгије – Ђурђевдан читање
Н 7 24 Недеља прва – Томина
Свети Сава Стратилат; Свети Сава Ердељски; Свети свештеномученик Бранко
читање
Седмица друга – Мироносица пост
П 8 25 Свети апостол и јеванђелист Марко – Марковдан (Побусани понедељак) читање
У 9 26 Свети свештеномученик Василије Амасијски читање
С 10 27 Спаљивање моштију Светог Саве на Врачару пост читање
Ч 11 28 Свети апостоли Јасон и Сосипатр читање
П 12 29 Свети Василије Острошки Чудотворац пост читање
С 13 30 Свети апостол Јаков Зеведејев читање
Н 14 1 Недеља друга – Мироносица
МАЈ – Свети пророк Јеремија
читање
Седмица трећа – Раслабљеног пост
П 15 2 Свети Атанасије Велики; Свети Михаил читање
У 16 3 Свети мученици Тимотеј и Мавра читање
С 17 4 Света мученица Пелагија Тарсијска пост читање
Ч 18 5 Света великомученица Ирина читање
П 19 6 Праведни Јов; Пренос моштију Светог Саве Српског пост читање
С 20 7 Појава часног Крста у Јерусалиму читање
Н 21 8 Недеља трећа – Раслабљеног
Свети апостол и јеванђелист Јован Богослов
читање
Седмица четврта – Самарјанке пост
П 22 9 Пренос моштију Светог оца Николаја Пећка икона Пресвете Богородице читање
У 23 10 Свети апостол Симон Зилот; Преподобна Исидора читање
С 24 11 Свети Кирило и Методије (Преполовљење) пост читање
Ч 25 12 Свети Епифаније; Свети Герман Цариградски; Свети Никодим Српски читање
П 26 13 Света мученица Гликерија пост читање
С 27 14 Свети мученик Исидор; Свети мученик Максим читање
Н 28 15 Недеља четврта – Самарјанке
Преподобни Пахомије Велики; Свети Ахилије
читање
Седмица пета – Слепога пост
П 29 16 Свептеномученик Теодор Вршачки; Мученик Вукашин читање
У 30 17 Свети апостол Андроник и Јунија читање
С 31 18 Свети мученик Тедор Анкирски (Оданије Преполовљења) пост читање
▲ ИДИ НА ВРХ СТРАНЕ ▲
Микро књига